Top-ads

Avon Şubat 2013 Kataloğu

By | 08:42 2 comments
Avon Şubat 2013 kataloğu sergilediği yepyeni ürünlerle beraber nihayet yayında. Şu sıralar TV reklamlarında dünyaca ünlü model Irina Shayk'ın tanıtımıyla gördüğümüz yeni ruj serisi şubat kataloğunun kapağında yer almış. Türkiye'nin bir numaralı makyaj markasının bu yeni ruj serisiyle daha yumuşak, daha pürüzsüz, daha dolgun görünümlü dudaklara kavuşmanız mümkün hale geliyor.
Ayrıca Avon şubat kataloğu 2013 bildiğiniz gibi içerisinde sevgililer gününü barındırıyor. Haliyle bu ayki katalogda en çok ihtiyaç duyulan elbetteki parfümler. Bu yazımızda bilimsel yönden en doğru parfüm nasıl seçilir onu anlatacağız.

Avon Şubat 2013 Kataloğu'nda Parfüm Seçimi

Öncelikle bir parfümü bizzat test ettiğiniz durumlarda, sabahleyin 9 ile 11 saatleri arası uygun bir zaman dilimi olmamaktadır. O saatlerde koku alma daha az hissedilmektedir. Tok karnına da parfüm seçimi net bir sonuca ulaştırmamaktadır. Yemekten önce parfüm seçimi yapılmalıdır. Parfüm seçerken test etmek için el bileğinin iç kısmına parfüm sıkılarak koku denenmektedir. Temiz ve sıcak bir bölge olması nedeniyle tercih edilmektedir. Bileğin iç kısmına denenecek parfüm sıkıldıktan sonra ortalama yarım saat kadar beklenmelidir. Parfüm denemesinde bir yanlış uygulama yapılmaktadır ve vücudun her tarafına kokular sıkılarak karar verilmeye çalışılmaktadır. Bu şekilde yapıldığında kokular birbirine karıştığı için doğru seçim yapılmamaktadır. Avon Şubat 2013 kataloğu içerisinden parfüm seçerken yaş, giyim, yaşanan bölge, alkol alışkanlığı, baharat tüketim durumu, sigara alışkanlığı, et alışkanlığı gibi durumlar parfüm seçiminde göz önüne alınmaktadır. Örneğin et yeme alışkanlığı olanlar ile sebze yeme alışkanlığı olanların hormonal durumu farklı olması nedeni ile koku farklılaşmaktadır. Başkasında beğenilen koku gidip alındığında alan kişide aynı kokmayabilmektedir. Tüketilen gıdalar, yaş, kilo gibi faktörler kokunun herkeste aynı olmamasının nedenleri arasındadır.
Avon şubat kataloğu 2013'deki çiçek kokulu parfümler içerisinde bulunan çiçek kokusuna göre etki göstermektedir. Lavanta kokulu parfüm sakinlik verirken portakal çiçeği kokusu olan parfüm dikkati artırmaktadır. Çalışan kişilerin tercih ettiği parfümler içerisinde portakal, turunç, nar kokuları olan parfümler olmaktadır. 19-25 yaş arası parfüm seçiminde AVON çiçek kokulu parfümler tercih edilmelidir. Şekerli koku içeren parfümler menopoz döneminde ve menopoz dönemi biten kadınlarda tercih edilmelidir ve güzel koku uzun saatler kalmaktadır. İçeriğinde kakao, vanilya, tarçın bulunan parfümler şekerli kokulu parfümleri oluşturuyor ve dinç kalmayı da sağlıyor. Baharat kokulu parfümler arasında ıtır kokulu, kimyon kokulu, parfümler yer almaktadır.
Bahar ve yaz mevsiminde çiçek kokulu parfümler tercih edilmelidir. Fakat şu içinde bulunduğumuz kış ayında "Avon Şubat 2013 kataloğu" içerisinden baharat kokulu parfümler tercih edilmelidir. 45-50 yaşından sonra baharatlı kokular tercih edilmemelidir. 18-40 yaş arası iş dünyası içinde olan kadınlar için baharatlı parfümler önerilmektedir. Genç kızlar için önerilen avon parfümleri arasında çiçek ve vanilya kokulu parfümler yer almaktadır. Beyaz tenliler için orkide, sümbül mine çiçeği, esmer tenliler için portakal kabuğu, narenciye önerilmektedir.
avon şubat 2013 kataloğu

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

2 yorum:

  1. ben bir ruj arıyorum mad for mauve ancak uzun zamandır kataloglarda göremiyorum, yenidden sunuma çıkartılırsa çok sevinirimmm

    YanıtlaSil